6 Ekim 2008 Pazartesi

05-EKİM-PAZAR GUNUM


Burayı tesadüfen gördük buraya bu arıları nasıl çıkartmışlar derken az asagıdan kuçuk bir patika dik olarak çıkıyor etrafı uçurum yinede çok zor buraya arıları çıkartmak.

Bu vadi içi arı için çok uygun olsa gerek yol üstünde sık,sık bu gibi arılıklar çok sayıda var.Her çiçekten bolca var az aşası kestane,orman gülü,böğürtlen,yuarlar ise meyva,çeşitli çiçeklerle kaplı.

Azığını yükelmiş obaya gidiyor dönüş yolunda kendine eşlik edicek canavarlarıda yanında.
Bizim buraların en çok sevdiğim yönü suyun bol olması. Bu hafta sonunu yaylaları gezmekle değerlendirdim.Havanında güzel olması sebebiyle çok güzel geçti günüm.Ne demişle sisdağı sisli olur havası puslu olur bu gun öyle olmadı güneşli oldu.Sizi sis dağından manzaralarla başbaşa bırakıyorum.

Çok güzel bir köy sis dağına çıkarken.
Var git çiçekleri artık yayladan dönüş zamanları çoğu evlerde kapalı.Mehmet amcanın evinin bulunduğu alanda çok güzel hanımı ve kızıyla birlikte yaşıyorlar.Bu gunde köye dönmek üzerelerdi.


Selam vedik boçlu çıktık namı diğer Zıvalı Mehmet amcaya çok misafir perver her selam verdiğimiz bize bir şey ikram etmek için çabalıyor.Kara lahanamızı Mehmet amcamızdan aldık.Dedim bir resmini çekim asker gibi hazır ola geçti Mehmet amca.
Sisdağının merkezi bakkal,manav,kasap,cami her şey mevcut bu mevsimde kapalı tabiki kimi yerler.Sanki şehir gibi yaylaları çirkinleştirende bu beton yapılar.
En sevdiğim yer burası kart postallarda ki gibi çok güzel mütiş bir yer etraf çamlık ortadan dere geçmekte.

Varrao ilaçlaması yaptıktan sonra arıların görüntüleri.Bu kovanın içi küf yapmıştı arıları sol tarafa temiz yere sıkıştırdım cap canlı kurt küfün oldugu yerde geziniyordu.