19 Şubat 2011 Cumartesi

Şundan Bundan...?


Herkül gibi adam tuttuğu elinde kalıyor Seyhanın.

Yaz sonu küçük bir inşaata başladık benim için çok iyi bir çalışma yeri çıktı aynı zamanda.
Bizimkilere de baya bir masraf ettirdim ama sonucuna değdi.


Bizim evin merdiveni dıştan olduğundan çok su alıyordu iç taraf ve merdivenin üstünü ve yanlarını kapattık.Ustamız Alibey duvarı ip gibi örüyor.


Tam benim kafam daki gibi olmadı her neden se ustalarla baştan konuşurken her şeye tamam diyorlar ama sonunda yan çiziyorlar.Benim düşüncem çatı hizasına kadar kapatmaktı ama olmadı.


Demir işlerini amcama yaptırdık kendisi iyi bir demir ustasıdır.Geldik bizim şirinlere ne güzel poz vermişler değilmi.Cep telefonu ile bu kadar oluyor ne kadar sevmesem,de cep telefonu ile resim çekmeyi mecbur kaldık arık.


Coşkun Efe,nin sultanı dedesi vermişti ilk geldiği zamanki hali bu.


Bu resmide bu gün çektim şimdi daha canlı biraz daha buyumuş gibi geldi.
Selinin iki yavrusu oldu onlarda sahiplerini buldu şimdi.

İşde benim çalışma sahası diyelim.Ana kutusu yapacak olduğum tahtalar kurumakta.


Pazartesi çıta almıştım il iş onları delip zımpırtıları takmak oldu.
Çok işe yarıyor diğer turlü tel çıtayı kesmekte.Çıtaları hazırlamakla sezona hazırlanmaya başladık.

Gelelim diğer olaya biz neden bir şeyi düz gün yapmayız illahi hilesine kaçmak zorundamıyız.Marangoz efendi ağacın alt kısmını ters şekilde kesmiş yanak olarak biçmiş bir güzelde destelemiş üste düzgünlerini arayada bunları koymuş.Bende balyalanmış halde çıtaları aldığımdan içini nerden göreceğim veya satan nerden bilecekki aldık geldik.

Azcık buksen çıt diye kırılmaktalar bende geri vermek için ayırdım bir kenara üç beş tane olsa bir şey değil 60 adet baya çok.Bu şekilde hazır balyalanmış olduğundan için deki çıtalar nasıl görünmemekteler.