20 Ağustos 2010 Cuma

Bu yılki serüvende böylece bitti...!Bu yılki serüven böylece bitti Çarşamba sabahı arılar Erzurum dan memlekete dönüş yaptı.Durumlar hiç de iç açıcı değil çoğu arkadaş memnun değil bu sezondan.


Sağolsun arkadaşlar Selim,Aytekin,amcam ve babam kovanları yeni yerlerine yerleştirdiler bundan sonrası bana ayit artık.


Bu sezon hiçde beklediğim gibi geçmedi havaların kurak gitmesi birde bulundugumuz arılıkda 600 yakın arı olunca durum pekde iç açıcı değil.Birde biz yaylaya geç gittik buda etkileyen faktör tabiki.Gelecek sene için tecrübe ve çevre edindik yeni arkadaşlar tanıdık en buyuk artı yönü bu benim için.


Selim arkadaşımızın arıları bir seferde Aytekinin arılarını almaya gidicekler.Bu meme neder seniz arıcı hatası desem.Biraz eceleci bir yapımız var araya çıta girdiğimizden bu meme dikilmiş ve ana arısı çıkmış.Tabi biz diğer işlerle uğraşırken bu olayı fark edemedik.Birinci gün ana arıyo gördük alamdık ikinci güne ise geç kalmış bulunmaktayız.Sayın Ali Türk abinin hediye gönderdiği f1 ana arılardan birisi sizlere ömür oldu artık.

Benim karniyol f1 lerden yaptığım 8 trasferden 6 tanesi tuttu şimdilik.İlk başta çok zor gibi gözüküyordu yaptıkca insanın eli alışıyor tabiki.Daha çok ekmek yemek gerekli bu işde.