16 Haziran 2008 Pazartesi

YAYLA MANZARALARIBu arıcı vatandaş gelmiş bu boşluğa evi kondurmuş arıcılık yapıyor.Bu arıcıda bizim köye yakın bir yerde kışlamıştı şimdi kendi köyünde.Sisdağının bir başka görünümü.


Sarı orman gulleri yeni açıyor.Orman gulu bakımından çok zengin bir bölge.

Yaban taflanları yeni açmaya başlamış.Bu bölge orman gulleri bakımından çok bol 20 gun önce gelebilseydim daha canlı olurdu şimdi geçmiş çoğu.

Bu üsteki resimlerdeki yerler arı için çok guzel ruzgarda almıyor.Bir tehlikesi ise ayı olabilir.Şimdi bile arı gözüküyor orman gullerinde yakınlarda arılık olmamasına ragmen.Bir kaç arılık var oda çok aşağılarda oralarda çiçek yönünden aynı zenginlikde.

Ey gidi ey babamın işi icabı kuçukken bende gelirdim bu dağlara ozamanlar bu yaylalarda koyun surulerinden geçilmezdi.Şimdi ise bir iki suru ancak görebildim.


Buraya derler Alaca daha ilk haftası fazla kalabalık değil ama yinede obalar,daki insanlarımız eksiklerini görmek için alış veriş yapmakta.

Set şeklinde gözükenler mevzi zamanla dolmuşlar.Anlatılanlara göre bir zamanlar burda mevzi kazılarak düşmana karşı savaşılmış.


Bu taş hemen usteki mevzinin karşısında kalıyor üstündek izler kurşun izine benziyor.İnsanlar yaylalara çıkmaya başlamışlar.


Bu karşıdaki dağlar sisdağları.Bu resimleri özellikle sayın Şenol Zihni hocam için çektim benden kışın istemişti ama ancak şimdi yerine getire bildim.Bizde söz ağızdan çıktımı yerine gelir sayın hocam gurbetten memleket özlemini az çok bilirim İnşallah beğenirsiniz.Dağlar çok güzel keşke herkes buraları görüp gezebilse.
Bu su dağın altından çıkmakta yandaki değirmen surekli çalışır durumda.Su içilir çok guzel bir su.Doğanın bir mucizesi olsa gerek.

6 yorum:

muratakın dedi ki...

Sayın Emrah:
Dağlar, ormanlar, yaylalar, kaynak suları, yeşillikler, çiçekler daha adını sayamadığım doğallıklar insanın içini açıyor.
çektiğin bu resimler çok sağol.

İlhami Uyar dedi ki...

Sevgili Emrah bize o doyumsuz güzellikleri izlettiğin için teşekkür ederim,sahip olduğunuz güzelliklerin tadını doyasıya çıkarmanızı dilerim.Kolay gelsin.

taskın dedi ki...

resimler güzel
başarılar

salih arıcı dedi ki...

Sevgili emrah kardeşim bu sana yazdığım kaçıncı yorum oldu unuttum,ama bir türlü yayınlayamıyorum kabül etmiyor.

GENEDE YAZIYORUM O GÜZELLİKLER İÇİN SANA TEŞEKKÜRLER,BİZLER SADECE ARICI DEĞİLİZ UNUTMA,BU GÜZELLİKLERİ TANITMAK BİZE DÜŞÜYOR TANITALIMKİ ,İZMİRDEKİ,ADANADAKİ,EDİRNEDİKİ VE DÜNYADAKİ İNSANLAR BU GÜZELLİKLERİ BİLSİN.her şey gönlünce olsun kardeşim.

Emrah KARADENİZ dedi ki...

Murat hocam evet bizim buraların yeşillikleri kaynak suları bol gerçekten insanın içini açıyor sizlerinde bu guzellikleri yaşamanızı çok isterdim.

İlhami abi ben teşekkür ederim birde insanlarımız bizler gibi bu guzelliklerin kıymetini bilseler daha da guzel olucak.


Sevgili Salih abicigim gerçeken çok haklısın bende şim dolaysıyla Rize ile Giresun arasındaki tarihi ve doğal guzellikleri gezdim sanıyordum oysa ne çok gezmediğim yer varmış bunu senin ve diğer arıcı doslar sayesinde öğrendim.

Adsız dedi ki...

fidan Emrah kardeşim,manzaralar harika orada olabilmek mükemmel olmalı ama,hayat şartları buna müsade etmiyor gözlerine ve yüreğine sağlık teşekkürler.